Program Powszechnej Dwujęzyczności oparty jest na pierwszej na świecie, przełomowej i jednocześnie najbardziej naturalnej metodzie przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle z językiem polskim.
Stosując metodę immersji językowej (metoda ta polega na komunikacji w wybranym języku w trybie ciągłym), dzieci będą miały możliwość poznania języka angielskiego w naturalny, a zarazem ciekawy sposób.
Autorka programu Claire Selby stworzyła specjalnie wykreowany świat bohaterów Baby Beetles i Tom and Keri.
Dzieci wchodzą do nowej, cudownej, anglojęzycznej krainy piosenek i wpadających w ucho melodii oraz wspaniałych animacji, a także przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych, indywidualnych i grupowych.
Na początku językowej przygody, młodsze przedszkolaki zapoznają się z serią Baby Beetles, będącą opowieścią o sympatycznych żuczkach, które towarzyszą im w codziennych aktywnościach językowych, a starsze dzieci z serią Tom and Keri. Nie brakuje w nim humoru i melodyjnych piosenek.
Poszczególne bloki tematyczne rozpoczynają się od filmu, następnie dzieci osłuchują się z piosenką i każdego kolejnego dnia wykonują zadania dotyczące realizowanego tematu.
Nauka języka angielskiego rozwija się w formie spirali językowej (Spiralny System Językowy, Claire Selby).
Powoli, stopniowo angielski wybrzmiewa w małych uszkach, zaczynając od pojedynczych słówek, prostych zwrotów, prostych zabaw, do coraz większych i większych zasobów językowych.
Wszystko dostosowane jest do typowych dla dzieci w danym wieku możliwości i zainteresowań.
Słowa i zwroty zaczynają być rozpoznawane i rozumiane.
Dzięki temu język angielski nigdy nie jest przez dzieci odbierany, jako język obcy. Staje się językiem, z którym są osłuchane i który lubią. Jest wyśpiewany i wytańczony razem z żuczkami Baby Beetles i pacynkami Tom and Keri.
W trakcie zajęć edukacyjnych, pobytu dzieci na spacerze, w ogrodzie czy podczas wspólnych posiłków przedszkolaki osłuchują się z brzmieniem języka angielskiego.
Dzieci uczą się przez doświadczenie, zabawę, a także poprzez wcielanie się w role, obserwację otoczenia.
Śpiewają piosenki, mówią proste wyliczanki, reagują na proste zwroty. Poznają znaczenie słów, zwrotów z kontekstu, podczas różnorodnych zabaw oraz poprzez kontakt z dwujęzycznym materiałem edukacyjnym.
Międzynarodowym Programem Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” zostaną pilotażowo objęte od stycznia 2022 r. dzieci w 2 grupach wiekowych: Króliczki i Maleństwa, natomiast w dalszej perspektywie, gdy program spełni pokładane w nim oczekiwania, jego realizacja zostanie rozszerzona także na wszystkie grupy dzieci.